Konkurs „5 pytań”
PIĘĆ PYTAŃ - KSIĄŻKA - KWIECIEŃ
1. Kiedy powstała w Polsce Biblioteka Narodowa?
2. Kto i kiedy założył bibliotekę Aleksandryjską?
3. Kto i kiedy wynalazł druk?
4. Która z książkę Jana Brzechwy została sfilmowana?
5. Co oznacza termin szpalta?
WESOŁYCH ŚWIĄT
Obfitych łask i błogosławieństwa
od Chrystusa Zmartwychwstałego
oraz pełnych pokoju i nadziei
Świąt Wielkanocnych
z radosnym Alleluja
życzy
Dyrekcja Szkoły
Wielkanoc, 2018 r.
Wesołych świąt :)
Drodzy nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły, koleżanki i koledzy!
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy życzymy Wam:
Zdrowia, szczęścia i pogody ducha
Smacznego jajka, mokrego dyngusa
Wiosennego nastroju i łask Bożych zdroju!
Samorząd Szkolny i kółko redakcyjne
Tuż przed Wielkanocą...
W środę odbył się w naszej szkole uroczysty apel przygotowany przez siostrę Jurandę i grupę uczniów, a poświęcony tradycji i przesłaniu Świąt Wielkiej Nocy. Było coś dla ciała i coś dla duszy. Ci, którzy uważnie wsłuchali się w wypowiedzi występujących, mieli okazję solidne wzbogacić swoją wiedzę o Wielkanocy. Reszta ma okazję jeszcze raz, w skupieniu, przeczytać sobie cały tekst, gdyż za zgodną sisotry Jurandy załączam go w całości. I zachęcam do lektury, bo naprawdę warto.
Odwiedzamy naszych czeskich przyjaciół
8 marca 2018 roku o godzinie 8.00 jedenaścioro uczniów z naszej szkoły wraz z grupą uczniów z gimnazjum i z Fosowskiego wyruszyło na trzydniową wycieczkę do Czech w ramach projektu „Szukamy swoich korzeni w naturze i kulturze”. Hasłem przewodnim naszego projektu było „Poznajemy przyrodę i jej dary”.
Dzień Kobiet w naszej szkole
8 marca my, czyli wszystkie kobiety z naszej szkoły, zostałyśmy nie tylko zauważone, zostałyśmy potraktowane ze wszelkimi honorami. Najpierw nasi klasowi chłopcy prześcigali się w pomysłach, jak sprawić swoim koleżankom i paniom wychowawczyniom radość. Były kwiatki, czekoladki i inne drobne upominki. Każdy piękny, bo głosy zachwytu i radości rozlegały się po klasach. Potem inscenizacja z okazji Dnia Kobiet przygotowana przez grupkę utalentowanych uczniów pod przewodnictwem panów Piotra Jendrzeja i Tomasza Kubika. W kilku krótkich skeczach uczniowie zaprezentowali m.in. doskonały środek na odchudzanie i świetny sposób na zapanowanie nad młodzieżą w klasach starszych (koniecznie muszę wypróbować ;)). To był bardzo miły dzień.
Gazetka szkolna
Moduł Gazetka szkolna został zmodyfikowany - 5 numer!
Konkurs „5 pytań”
PIĘĆ PYTAŃ - HISTORIA - MARZEC
1. Co to jest Święty Graal?
2. Kim była Maria Antonina?
3. Do czego służy glejt?
4. Opisz w kilku zdaniach Biskupin.
5. Czym zajmuje się historia?
Pomagamy dzieciom w Kamerunie i Burundi
Afryka to kontynent pełen sprzeczności. Z jednej strony zachwycająca dzika przyroda i niesamowita róźnorodność mieszkających tam ludzi. Z drugiej trudne warunki życia, skrajna bieda, choroby, brak wody.
Kamerun i Burundi to kraje w Afryce. W pierwszym z nich już działa, a w drugim powstaje szkoła dla tamtejszych dzieci. Wiemy, że aby kraj mógł się rozwijać, potrzebuje wykształconych obywateli. Mamy szansę pomóc.
Walentynki w naszej szkole
W tym roku Dzień św. Walentego obchodziliśmy z jednodniowym opóźnieniem. Wcale nie dlatego, że sobie o tym święcie zapomnieliśmy. Co to, to nie! Uznaliśmy jednak, że pierwszeństwo w obchodach powinna mieć Środa Popielcowa. Wszak nasza wiara i tradycja bliższe są naszemu sercu niż zachodnioeuropejskie zwyczaje.
Wyróżnienie dla Ramony
Dziesiąty już raz odbył się w Kinoteatrze w Zawadzkiem konkurs recytatorski "Las w poezji" organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Zawadzkiem we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Lasu "Dolina Małej Panwi" i Nadleśnictwem Zawadzkie. Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć. Po pierwsze dlatego, że jako ludzie myślący uwielbiamy poezję i kochamy przyrodę :). Po drugie dlatego, że mamy w swoich szeregach naprawdę zdolnych recytatorów i żal byłoby nie zaprezentować się na konkursie z tak poważną już tradycją.
Pan Pająk opowiada o gadach
Kolejna "żywa lekcja przyrody" za nami. Dziś gościliśmy w naszej szkole pana Andrzeja Pająka, który tym razem przyjechał do nas ze swoimi gadami. Trzeba przyznać, że opowiadał o nich zachwycająco. I nic dziwnego. Na pierwszy rzut oka widać, że prowadzący zajęcia opowiadał o tym, co kocha i że każde prezentowane przez niego zwierzę to niemal członek rodziny - istota z własną historią i niepowtarzalnym charakterem.
Czyżyk czy strzyżyk? - ciekawa lekcja przyrody :)
W czwartek gościliśmy pracownika Nadleśnictwa Zawadzkie pana Arkadiusza Mańczyka, który zaprezentował nam niezwykłą kolekcję 🐦 ptaków. Opowiedział nam wiele ciekawostek z życia naszych skrzydlatych przyjaciół.
Klasa 5 słuchała naprawdę z zapartym tchem o kukułce, która podrzuca swoje jaja innym ptakom, o sokole, sójce i innych. Trzeba przyznać, że poprawnie nazywaliśmy wskazywane przez pana Mańczyka okazy 😃
Ta lekcja z pewnością zostanie na dłużej w naszej pamięci 😃
Gazetka szkolna
To już 4 wydanie
- Gazetka szkolna!
Miłego czytania!
Konkurs „5 pytań”
PIĘĆ PYTAŃ - MUZYKA - LUTY
1. Podaj tytuł ostatniej płyty zespołu Wilki?
2. Kto prowadzi program "Jaka to melodia"?
3. Kto był wokalistą grupy Queen?
4. Podaj prawdziwe imię i nazwisko Madonny?
5. W którym roku urodził się Bob Dylan?
KALENDARZ
KALENDARZ NA ROK SZKOLNY 2017/2018
II SEMESTR
15 – 28 stycznia - ferie zimowe
12 marca - konsultacje dla rodziców godz. 1700
29marca – 3 kwietnia - wiosenna przerwa świąteczna
9 kwietnia - konsultacje dla rodziców godz. 1700
30 kwietnia,2 i 4 maja - dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych
Nasze propozycje na ferie!
1. Wyjazd w góry i nauka jazdy na nartach.
2. Jazda na sankach na pobliskiej górce.
3. Czytanie wesołej książki.
4. Ulepienie bałwana.
5. Spędzanie czasu z przyjaciółmi i rodziną.
6. Jazda na łyżwach.
7. Granie na komputerze.
8. Wyjazd na basen.
9. Upieczenie ciasta dla babci.
Uwaga konkurs „5 pytań”
Jest to zabawa polegająca na udzielaniu prawidłowych odpowiedzi na pięć pytań konkursowych. Pytania dotyczą wiedzy z różnych przedmiotów. Odpowiedzi na podpisanych kartkach przynosicie do biblioteki!Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-6. Pytania konkursowe umieszczone są na drz
W poszukiwaniu zawodu
10 stycznia o godzinie 13.30 klasa 7 wraz z panią Beatą Jendruś w ramach zajęć z doradztwa zawodowego wybrała się na wycieczkę do zakładu ,,Kolb”, znajdującego się w Kolonowskiem. Na miejscu przywitał nas dyrektor zakładu, który był naszym przewodnikiem po miejscu pracy. Zobaczyliśmy, jak pracownicy wykonywali konstrukcje, w których specjalizuje się firma. Mogliśmy zadawać pytania, na które pan dyrektor chętnie odpowiadał. Dowiedzieliśmy się, w jakich specjalizacjach moglibyśmy tam w przyszłości pracować. Zaciekawił nas fakt, że są wolne miejsca dla malarza, ślusarza i spawacza. Wielu z nas zainteresowało się pracą w tym zakładzie, trzeba jednak dodać, że jest to praca głównie dla mężczyzn i w dość trudnych warunkach (hałas i zanieczyszczenie powietrza).
Godziny dzwonków
Niedziela 20.04.2025Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 1013243