Gazetka szkolna
Gazetka szkolna - grudniowy numer ;).
Dzień Misia
25 listopada w naszej szkole w klasach 1-3 obchodzony był Dzień Misia. Z tej okazji Samorząd Szkolny chodził po klasach i zadawał zagadki. Za dobrze odgadniętą zagadkę można było dostać coś słodkiego :). Wszyscy odpowiedzieli na pytania bezbłędnie. Mamy nadzieję, że spodobały Wam się nasze zagadki i bawiliście się przy tym świetnie ;).
Książka na mikołajki
25 listopada (czwartek) w naszej szkole odbędzie się kiermasz książki. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia stoisk na 3 i 4 przerwie oraz po lekcji 5. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie lub osoby, którą chce obdarować.
Maria Poloczek
Wawel, Sukiennice i Smocza Jama, czyli kilka słów o naszej wycieczce do Krakowa
19 listopada, czyli drugiego dnia wycieczki, młodzież z klas ósmych oraz siódmej zawitała do Krakowa. Ta część eskapady nie mogła się obyć bez zwiedzania Starego Miasta oraz Wawelu. Odwiedziny tej dawnej stolicy Polski bez poznania historii jednego i drugiego miejsca po prostu się nie liczy.
Pierwszym zabytkiem, z którym zapoznali się uczniowie, był Wawel. Nasza wycieczka do Krakowa obejmowała wizytę w Katedrze i podziwianie wspaniałych królewskich nagrobków. Ogromne wrażenie wywarły na uczniach nagrobki Jagiełły oraz niesamowity, ekspresyjny nagrobek Kazimierza Jagiellończyka dłuta Wita Stwosza. Zejście do krypt i wejście na wieżę Zygmunta i podziwianie ogromnych dzwonów także było obowiązkowym punktem wycieczki. Jednym z najważniejszych punktów programu było zwiedzanie wystawy „Wawel odzyskany”, podczas której młodzież poznała całą historię tego miejsca. Wychodząc z Wawelu, uczniowie
Odwiedziliśmy rodzinny dom Jana Pawła II oraz Opactwo benedyktynów w Tyńcu
Po przeżyciach związanych ze zwiedzaniem Muzeum w Oświęcimiu, uczniowie klas 7, 8a i 8b zawitali w Domu Rodzinnym Ojca Św. Jana Pawła II w Wadowicach. Jest to obiekt pełniący funkcję przypominającą historię Papieża Polaka – Karola Wojtyły. Muzeum zlokalizowane jest w obiekcie będącym miejscem, w którym przyszedł na świat najmłodszy syn Karola Wojtyły seniora i Emilii z Kaczorowskich. Tutaj też spędził on swoje pierwsze lata życia. Młodzież miała okazję zapoznać się z dokładnym życiorysem Ojca Świętego, obejrzeć pamiątki związane z latami młodzieńczymi naszego Papieża, historią jego rodziny, okresem studenckim, doświadczeniami II wojny światowej, kapłaństwa, pontyfikatu, a także zamachem na jego życie. Wystawa, wyposażona w najnowocześniejsze techniki audiowizualne, liczne multimedia oraz animacje, przypadła do gustu młodzieży szkolnej i sprawiła, że z dużym zaciekawieniem przemierzyli śc
Żywa lekcja historii, czyli pobyt uczniów w Muzeum Auschwitz-Birkenau
18 listopada, po wielu staraniach nauczycieli i mimo kilku trudności związanych z pandemicznymi obostrzeniami, odbyła się wycieczka do utworzonego w 1947 roku Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. W wycieczce wzięło udział 40 uczniów z dwóch klas ósmych i siódmej. Młodzież od dawna wyczekiwała, by na własne oczy zobaczyć eksponaty, które zachowały się z czasów II wojny światowej, a także skonfrontować omawiane na lekcjach języka polskiego teksty literackie z informacjami przedstawionymi przez przewodnika.
Pokaz mody na wesoło
Jak wyglądała kobieta w okresie dwudziestolecia międzywojennego, czyli pokaz mody na wesoło
W ramach obchodów kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć ciekawy pokaz mody, nawiązujący do okresu dwudziestolecia międzywojennego. W rolę modelek i modeli wcielili się uczniowie Szkolnego Koła Teatralnego. Międzywojnie okazało się dla uczniów doskonałą inspiracją, gdyż był to okres barwny i niezwykle dynamiczny, czas wielu przemian, dokonujących się na przestrzeni zaledwie nieco ponad dwóch dekad. Była to nie tylko historia zmieniających się rękawów, spódnic i kapeluszy, ale także niesamowita opowieść o kobiecych sposobach na odnalezienie się we wciąż zmieniającej oblicze rzeczywistości. Uczniowie szczegółowo przyjrzeli się przygotowanym przez modelki prezentacjom, barwnym strojom, nakryciom głowy i niezastąpionym w tamtym okresi
BIAŁO-CZERWONA NIEPODLEGŁOŚĆ
Tegoroczne Święto Niepodległości obchodziliśmy w naszej szkole w nieco innej formie niż dotychczas, w kilku etapach. Myślą przewodnią tych obchodów stały się słowa Edwarda Raczyńskiego „NIE ZMARNUJCIE NIEPODLEGŁOŚCI”.
Uczciliśmy pamięć nie tylko bohaterów, którzy przelali krew za wolną Polskę, ale i tych, którzy z trudem budowali niepodległość polityczną, gospodarczą i kulturalną II Rzeczpospolitej po 123 latach rozbiorów.
Gazetka szkolna
Gazetka szkolna - listopadowy numer!
Podsumowanie szkolnego konkursu
„Życie i dokonania naukowe Marii Skłodowskiej – Curie”
5 listopada odbył się konkurs wiedzy dotyczącej aspektów życia i twórczości wielkiej uczonej, naukowca pracującego w dziedzinie fizyki i chemii, czyli Marii Skłodowskiej – Curie. Organizatorką konkursu była pani Sabina Nowak. Głównym celem konkursu było upowszechnienie sylwetki patronki naszej szkoły pośród całej społeczności szkolnej. W konkursie wzięło udział 9 uczniów: sześcioro uczniów z klasy IV oraz troje uczniów z klasy VII. Uczniowie mieli okazję przygotować się do konkursu, oglądając nagranie – wywiad z Marią, opracowany przez uczniów klasy V, a także zapoznając się z materiałami umieszczonymi na gazetkach szkolnych oraz innych informatorach w formie quizów czy krzyżówek dostępnych na korytarzach szkolnych. Jak zgodnie twierdzą nasi uczniowie, pytania konkursowe wcale nie były takie łatwe, a odpowiedzi nie zawsze okazywał
Sesja fotograficzna „Zgadnij, kim jestem”
Kilka ciepłych, słonecznych październikowych dni najmłodsi członkowie Szkolnego Koła Teatralnego, czyli uczniowie klasy IV, którzy dołączyli do zespołu w tym roku szkolnym, poświęcili na sesję zdjęciową pt. „Zgadnij, kim jestem”. Sesja miała na celu ośmielenie dzieci z obiektywem aparatu fotograficznego, opanowanie umiejętności pozowania przed kamerą, doskonalenie zdolności zaprezentowania siebie oraz kształcenie umiejętności dopasowania odpowiedniej stylizacji. Tego typu przedsięwzięcia mają za zadnie pomóc młodym artystom lepiej poznać siebie, rozwijać samoakceptację, a także wyszkolić umiejętność prezentacji swoich walorów na scenie. Autorem kadrów plenerowych, wykorzystujących naturalne światło oraz pobliskie tereny, jest opiekunka Szkolnego Koła Teatralnego – Victoria Początek. Efekty całej sesji możecie obejrzeć tutaj.
Narodowe Święto Niepodległości
103 ROCZNICA
ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
PRZEZ POLSKĘ
W związku ze zbliżającym się dn. 11 XI - Narodowym Świętem Niepodległości
ogłaszamy:
1/ KONKURS MIĘDZYKLASOWY na NAJCIEKAWSZĄ GAZETKĘ ROCZNICOWĄ
(w kl. 1-3 – O TEMATYCE PATRIOTYCZNEJ)
2/ drzwi sal lekcyjnych – każda klasa ozdabia wielką BIAŁO-CZERWONĄ KOKARDĄ
Święto Patrona Szkoły - 05.11.2021
Cały tydzień z naszą patronką
O tym, że Maria Skłodowska – Curie od wielu lat jest patronką naszej szkoły, nikomu nie trzeba przypominać. Każdy uczeń naszej placówki potrafi także wymienić osiągnięcia tej wielkiej uczonej. Jednak nie każdy wie, jak ciekawe życie wiodła owa noblistka i z jakimi wybitnymi postaciami miała okazję się przyjaźnić. Tego wszystkiego możecie dowiedzieć się z wywiadu, który wraz z wychowawczynią przeprowadzili uczniowie klasy V. Jeśli chcecie zobaczyć, w jakich warunkach mieszkała Maria Skłodowska oraz poznać historię jej sukcesów, koniecznie obejrzyjcie ten wywiad. Zobaczcie, jak tę wybitną postać przedstawili piątoklasiści.
Pasowanie klas pierwszych
27 oraz 28 października 2021 roku odbyły się w naszej szkole uroczystości pasowania na ucznia. W tych dniach uczniowie klas pierwszych oficjalnie zostali przyjęci do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości dzieci pokazały, że potrafią recytować wiersze, śpiewać oraz tańczyć. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było pasowanie wielkim piórem przez Panią Dyrektor. Pierwszaki z przekonaniem ślubowały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz sumiennie wypełniać swoje obowiązki szkolne. Każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz teczkę na świadectwa szkolne. Ten wyjątkowy dzień z pewnością długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów. A my życzymy im wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.
III Festiwal Piosenki Dziecięcej - „Bajeczne melodie”
21 października 2021 r. w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich odbyła się trzecia edycja Festiwalu Piosenki Dziecięcej. W konkursie wzięło udział 42 wykonawców, w dwóch kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów z klasy III i IV, a byli to: Adam Rathmann, Emilia Dudarewicz, Sonia Dudarewicz, Vanessa Kutal i Wiktoria Swierc. Uczniowie mieli możliwość występu na żywo na prawdziwej scenie, zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych oraz, chyba najtrudniejsze, zmierzenia się z własnym stresem. I myślę, że wyszli z tego zwycięsko. Wszyscy zaprezentowali się przepięknie i należą się im ogromne brawa. Jednak na podium stanął Adaś Rathmann z klasy trzeciej, który wykonał piosenkę z filmu „Do przerwy 0:1” i zdobył II miejsce! Gratulacje!
Gazetka szkolna
Gazetka szkolna - nowy numer!
,,Najcenniejszym i najtrwalszym podarkiem jaki można dać dzieciom - jest wykształcenie''
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Szkoły w podzięce za codzienny trud wkładany w edukację i wychowanie naszych uczniów.
Z najepszymi życzeniami
Dyrektor Szkoły - Elżbieta Cieśla
Godziny dzwonków
Niedziela 02.02.2025Kalendarz
- lut
- 03
- Ferie zimowe
- 03.-14.02.
- Inne wydarzenie
- kwi
- 17
- Przerwa świąteczna
- 17.-22.04.
- Święto
- maj
- 02
- Dodatkowy dzień wolny
- 02.05.
- Dzień wolny
- maj
- 12
- Konsultacje dla rodziców uczniów zagrożonych w ramach godzin dostępności
- 12.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 13
- Egzamin ósmoklasisty
- 13.-15.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 16
- Dodatkowy dzień wolny
- 16.05.
- Inne wydarzenie
- cze
- 18
- Rada klasyfikacyjna
- 18.06.
- Inne wydarzenie
- cze
- 19
- Boże Ciało
- 19.06.
- Święto
- cze
- 20
- Dodatkowy dzień wolny
- 20.06.
- Inne wydarzenie
- cze
- 27
- Zakończenie roku szkolnego
- 27.06.
- Inne wydarzenie
Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 991237