Ten jedyny dzień w roku…
Wielu z nas narzeka dziś na apatię społeczeństwa wobec tego, co jest naprawdę ważne. Z bólem przyglądamy się, jak rośnie pokolenie internetowych samotników, dla których przestało się liczyć wszystko poza wirtualnym światem. W związku z tym w naszej szkole, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, próbujemy organizować akcje pomagające młodym ludziom zrozumieć, co jest w życiu najważniejsze.
NAUCZANIE ZDALNE
Szanowni Państwo
Informujemy, że od poniedziałku tj. 20.12.2021r. do 5.01. 2022r. wszystkie klasy uczą się zdalnie (TEAMS).
Od 23.12.2021r. do 2.01.2022r. trwa przerwa świąteczna.
7.01.2022r. to dodatkowy dzień wolny od nauki.
Powrót do nauczania stacjonarnego 10 stycznia 2022r.
Plan lekcji online klasy I-VIII - wszystkie klasy na nauczaniu zdalnym
Abecadło pod choinkę
Podczas tegorocznego spotkania wigilijnego klas pierwszych uczniowie otrzymali wyjątkowy prezent – „Pierwsze abecadło”, antologię tekstów najlepszych polskich autorów wraz z broszurą informacyjną dla rodziców oraz kreatywny alfabet. Ta specjalna Wyprawka czytelnicza jest elementem ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, mającej na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci. Nasi pierwszoklasiści z zainteresowaniem przeglądali otrzymane książki i dzielili się pomysłami na wykorzystanie plakatu z literkami. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji dzieci chętnie będą sięgać po książki, a rodzice oraz dziadkowie będą ich w tym wspierać.
Świąteczne warsztaty w Krasiejowie
16 grudnia uczniowie klas pierwszych odwiedzili Chatę Świętego Mikołaja w Krasiejowie, gdzie wrazz jego pomocnikami mogli wykonać świąteczne lampiony oraz pachnące cynamonem i piernikami mydełka. Niezwykła dekoracja tego miejsca i unoszące się w powietrzu zapachy sprawiły, iż poczuli się jak w prawdziwej fabryce upominków na dalekiej północy. Dzieci z zapałem ozdabiały swoje rękodzieła brokatem, posypując je niczym magicznym eliksirem. Równie magiczne chwile spędzili sącząc gorącą malinową herbatę i zajadając się pysznymi muffinami. Słodkie pierniczki, które otrzymali przed samym odjazdem, załagodziły żal związany z koniecznością powrotu z tej niesamowitej krainy…
Mikołajki
6 grudnia w naszej szkole świętowaliśmy Mikołajki. Niestety św. Mikołaj nie mógł przyjść, ale pojawiła się drużyna św. Mikołaja: aniołki, elf i diabełek :). Niektóre klasy niestety nie mogły być z nami w tym dniu, bo byli na kwarantannie, ale mimo to drużyna Mikołaja odwiedziła ich po powrocie z izolacji. Dzieci, które były grzeczne, dostały od Mikołaja drobne upominki, a niektórzy rózgi, ale na pamiątkę tego dnia każdy otrzymał też prezent od diabełka i chyba każdy wie jaki ;).
FINAŁ AKCJI „STOP PUSTYM MISKOM”
30 listopada dobiegła końca prowadzona w naszej szkole zbiórka karmy dla psów i kotów - podopiecznych Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu.
Udało nam się zebrać 14 kartonów/toreb karmy, którą przekazaliśmy do opolskiego schroniska.
W akcji wzięli udział chętni uczniowie wszystkich klas – od pierwszych po ósme. Dziękujemy serdecznie Wam i Waszym Rodzicom, Opiekunom za wielkie serca, bo odzew był rzeczywiście wielki. Dziękujemy w imieniu obdarowanych zwierzaków.
Gazetka szkolna
Gazetka szkolna - grudniowy numer ;).
Dzień Misia
25 listopada w naszej szkole w klasach 1-3 obchodzony był Dzień Misia. Z tej okazji Samorząd Szkolny chodził po klasach i zadawał zagadki. Za dobrze odgadniętą zagadkę można było dostać coś słodkiego :). Wszyscy odpowiedzieli na pytania bezbłędnie. Mamy nadzieję, że spodobały Wam się nasze zagadki i bawiliście się przy tym świetnie ;).
Książka na mikołajki
25 listopada (czwartek) w naszej szkole odbędzie się kiermasz książki. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia stoisk na 3 i 4 przerwie oraz po lekcji 5. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie lub osoby, którą chce obdarować.
Maria Poloczek
Wawel, Sukiennice i Smocza Jama, czyli kilka słów o naszej wycieczce do Krakowa
19 listopada, czyli drugiego dnia wycieczki, młodzież z klas ósmych oraz siódmej zawitała do Krakowa. Ta część eskapady nie mogła się obyć bez zwiedzania Starego Miasta oraz Wawelu. Odwiedziny tej dawnej stolicy Polski bez poznania historii jednego i drugiego miejsca po prostu się nie liczy.
Pierwszym zabytkiem, z którym zapoznali się uczniowie, był Wawel. Nasza wycieczka do Krakowa obejmowała wizytę w Katedrze i podziwianie wspaniałych królewskich nagrobków. Ogromne wrażenie wywarły na uczniach nagrobki Jagiełły oraz niesamowity, ekspresyjny nagrobek Kazimierza Jagiellończyka dłuta Wita Stwosza. Zejście do krypt i wejście na wieżę Zygmunta i podziwianie ogromnych dzwonów także było obowiązkowym punktem wycieczki. Jednym z najważniejszych punktów programu było zwiedzanie wystawy „Wawel odzyskany”, podczas której młodzież poznała całą historię tego miejsca. Wychodząc z Wawelu, uczniowie
Odwiedziliśmy rodzinny dom Jana Pawła II oraz Opactwo benedyktynów w Tyńcu
Po przeżyciach związanych ze zwiedzaniem Muzeum w Oświęcimiu, uczniowie klas 7, 8a i 8b zawitali w Domu Rodzinnym Ojca Św. Jana Pawła II w Wadowicach. Jest to obiekt pełniący funkcję przypominającą historię Papieża Polaka – Karola Wojtyły. Muzeum zlokalizowane jest w obiekcie będącym miejscem, w którym przyszedł na świat najmłodszy syn Karola Wojtyły seniora i Emilii z Kaczorowskich. Tutaj też spędził on swoje pierwsze lata życia. Młodzież miała okazję zapoznać się z dokładnym życiorysem Ojca Świętego, obejrzeć pamiątki związane z latami młodzieńczymi naszego Papieża, historią jego rodziny, okresem studenckim, doświadczeniami II wojny światowej, kapłaństwa, pontyfikatu, a także zamachem na jego życie. Wystawa, wyposażona w najnowocześniejsze techniki audiowizualne, liczne multimedia oraz animacje, przypadła do gustu młodzieży szkolnej i sprawiła, że z dużym zaciekawieniem przemierzyli śc
Żywa lekcja historii, czyli pobyt uczniów w Muzeum Auschwitz-Birkenau
18 listopada, po wielu staraniach nauczycieli i mimo kilku trudności związanych z pandemicznymi obostrzeniami, odbyła się wycieczka do utworzonego w 1947 roku Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. W wycieczce wzięło udział 40 uczniów z dwóch klas ósmych i siódmej. Młodzież od dawna wyczekiwała, by na własne oczy zobaczyć eksponaty, które zachowały się z czasów II wojny światowej, a także skonfrontować omawiane na lekcjach języka polskiego teksty literackie z informacjami przedstawionymi przez przewodnika.
Pokaz mody na wesoło
Jak wyglądała kobieta w okresie dwudziestolecia międzywojennego, czyli pokaz mody na wesoło
W ramach obchodów kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć ciekawy pokaz mody, nawiązujący do okresu dwudziestolecia międzywojennego. W rolę modelek i modeli wcielili się uczniowie Szkolnego Koła Teatralnego. Międzywojnie okazało się dla uczniów doskonałą inspiracją, gdyż był to okres barwny i niezwykle dynamiczny, czas wielu przemian, dokonujących się na przestrzeni zaledwie nieco ponad dwóch dekad. Była to nie tylko historia zmieniających się rękawów, spódnic i kapeluszy, ale także niesamowita opowieść o kobiecych sposobach na odnalezienie się we wciąż zmieniającej oblicze rzeczywistości. Uczniowie szczegółowo przyjrzeli się przygotowanym przez modelki prezentacjom, barwnym strojom, nakryciom głowy i niezastąpionym w tamtym okresi
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Kalendarz
- sty
- 27
- Rada klasyfikacyjna
- 27.01.
- Inne wydarzenie
- sty
- 31
- Zebranie ogólne rodziców
- 31.01.
- Inne wydarzenie
- lut
- 03
- Ferie zimowe
- 03.-14.02.
- Inne wydarzenie
- kwi
- 17
- Przerwa świąteczna
- 17.-22.04.
- Święto
- maj
- 02
- Dodatkowy dzień wolny
- 02.05.
- Dzień wolny
- maj
- 12
- Konsultacje dla rodziców uczniów zagrożonych w ramach godzin dostępności
- 12.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 13
- Egzamin ósmoklasisty
- 13.-15.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 16
- Dodatkowy dzień wolny
- 16.05.
- Inne wydarzenie
- cze
- 18
- Rada klasyfikacyjna
- 18.06.
- Inne wydarzenie
- cze
- 19
- Boże Ciało
- 19.06.
- Święto
Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 988068