• Poznaj Polskę

•

„Poznaj Polskę” to przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki, które ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Przyznawane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczane są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami wskazanymi przez Ministra w odrębnym komunikacie w każdym roku realizacji przedsięwzięcia.

2021 r.

W 2021 r. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kolonowskiem na realizację przedsięwzięcia otrzymała dofinansowanie w wysokości 9 752,00 zł. Wkład własny zapewniła gmina w wysokości 2 438,00 zł. Całkowity koszt zadania wyniósł łącznie 12 190,00 zł.

Dofinansowanie otrzymała dwudniowa wycieczka dla uczniów klas IV-VIII:

Kraków – Tyniec – Wadowice.

2022 r.

W 2022 r. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kolonowskiem na realizację przedsięwzięcia otrzymała dofinansowanie w wysokości 29 495,60 zł. Wkład własny zapewniła gmina w wysokości 7 376,40 zł. Całkowity koszt zadania wyniósł łącznie 36 872,00 zł.

Dofinansowanie otrzymały następujące wycieczki:

1. Jednodniowa wycieczka dla uczniów klas I-III: Złoty Stok – Nysa

(dofinansowanie ze środków MEiN w wysokości 4 990,00 zł)

2. Jednodniowa wycieczka dla uczniów klas I-III: Złoty Stok – Nysa

(dofinansowanie ze środków MEiN w wysokości 4 529,60 zł)

3. Dwudniowa wycieczka dla uczniów klas IV-VIII: Wrocław – Świdnica

(dofinansowanie ze środków MEiN w wysokości 9 988,00 zł)

4. Dwudniowa wycieczka dla uczniów klas IV-VIII: Kraków – Pieskowa Skała – Ogrodzieniec

(dofinansowanie ze środków MEiN w wysokości 9 988,00 zł)