• Rok szkoły w ruchu

• Jednym z głównych zadań szkoły jest łagodne wprowadzenie uczniów w świat wiedzy oraz dbałość o ich harmonijny rozwój intelektualny, etyczny, emocjonalny, społeczny i fizyczny. Wychowanie fizyczne kształtując nawyk aktywności fizycznej i troski o zdrowie wspiera prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży.

Więcej informacji tutaj

WOJEWÓDZKI DZIEŃ WIEDZY O ZDROWIU

W piątek 21.03.2014 przeprowadzono zorganizowaną akcję promującą zdrowie i ruch. Rano klasa VI przebrana za „Nowych pracowników szkoły” dokonywała wizytacji lekcji. W trakcie tych odwiedzin przeprowadzali quiz dla uczniów, w którym pytania sprawdzały wiedzę o zdrowiu i sporcie. Następnie wszystkie klasy przeszły na halę widowiskowo-sportową, gdzie zostały zorganizowane wspólne zajęcia sportowe. Po wydatku energetycznym uczniowie regenerowali się podczas kiermaszu jedzenia, gdzie znaleźli przede wszystkim zdrową żywność opartą na warzywach, owocach i pieczywie.

WOJEWÓDZKI DZIEŃ WALKI Z OTYŁOŚCIĄ

Dnia 07.03.2014 w ramach akcji „Wojewódzki dzień walki z otyłością” przeprowadzono apel związany ze zdrowym odżywianiem, aktywnością fizyczną i dbałością o swój wygląd każdego dnia w każdej sytuacji. Przedstawiona została piramida żywienia i omówione zasady prawidłowego dozowania posiłków, a także poruszano tematy śmieciowego jedzenia. Do tego przedstawiono na zasadzie kontrastu wpływ na ciało regularnej aktywności fizycznej i następstwa braku ćwiczeń, ruchu, jakiejkolwiek aktywności fizycznej.

WOJEWÓDZKI DZIEŃ PRAWIDŁOWEJ POSTAWY CIAŁA

Dnia 7.02.2014 w szkole przeprowadzono akcję „Wojewódzki dzień prawidłowej postawy ciała”.  W trakcie lekcji uczniowie korygowali swoje ciało zarówno siedząc jak i podczas ćwiczeń śródlekcyjnych przeprowadzanych przez nauczycieli z wszystkich przedmiotów. Nasi uczniowie znakomicie wiedzą, że najlepszym miejscem do trzymania wiedzy jest głowa więc wykorzystali okazję i „poprawiali ciało” za pomocą zeszytów i podręczników. Efekty na załączonych zdjęciach

LEKKA KLASA W SZKOLNYCH PLECAKACH

W piątek, 24.01.2014 przeprowadzono w szkole rywalizację „LEKKA KLASA W SZKOLNYCH PLECAKACH”. Rywalizacja polegała na tym,  że każda klasa miała swoich pięciu reprezentantów, którzy podczas dużej przerwy oddawali swoje plecaki do zważenia. Po zważeniu wszystkich plecaków, dokonywano obliczeń średniej wagi plecaka dla każdej klasy. Im niższa średnia tym lepszy wynik.

KOLEJNOŚĆ KLAS:

I miejsce                       KL. II          (średnia klasy: 3,23 kg)

II miejsce                      KL. I           (średnia klasy: 3,6 kg)

III miejsce                     KL. IV        (średnia klasy: 4,38 kg)

IV miejsce                     KL. III        (średnia klasy: 4,58 kg)

V miejsce                      KL. VI        (średnia klasy: 5,02 kg)

VI miejsce                     KL. V         (średnia klasy: 5,68 kg)

WOJEWÓDZKI DZIEŃ ĆWICZEŃ ŚRÓDLEKCYJNYCH

20.12. 2013 w naszej szkole przeprowadzono akcję związaną z "Wojewódzkim dniem ćwiczeń śródlekcyjnych". Od rana wszyscy nauczyciele przedmiotowi w trakcie swoich zajęć wplatali w lekcję serię ćwiczeń śródlekcyjnych. Ćwiczenia przeprowadzono także w trakcie szkolnych Jasełek.

10 stycznia w naszej szkole dbaliśmy o kręgosłup. Podczas  lekcji przeprowadzono ćwiczenia śródlekcyjne ze szczególnym zwróceniem uwagi na ćwiczenia kręgosłupa. Poza tym wszyscy nauczyciele bacznie przyglądali się uczniom, pozycji w jakich siedzą w trakcie lekcji i jeśli trzeba było to korygowali nieprawidłową pozycję. Podczas lekcji wychowania fizycznego ćwiczenia dotyczące tematu lekcji przeplatano zadaniami dodatkowymi w postaci ćwiczeń mających wpływ na kręgosłup. Na tablicy ogłoszeń umieszczono informacje związane z kręgosłupem, zasadami jego pracy i jak dbać o niego.

materiały dla rodzicow

mój przepis na zdrowy kręgosłup

ćwiczenia na kręgosłup - przykłady