• H2O dla BIO

• Informacja o projekcie

Nasza szkoła przystąpiła do wojewódzkiego projektu edukacyjno – informacyjnego „Bioróżnorodność Opolszczyzny w ujęciu wodnym, czyli H2O dla BIO” oraz wzmocnienie infrastruktury edukacji ekologicznej”. Do projektu zakwalifikowało się 25 szkół z całej Opolszczyzny. Wszystkie działania projektowe służyć maja podniesieniu świadomości w zakresie bioróżnorodności świata wodnego, wzmocnieniu wiedzy różnych grup społecznych w zakresie ochrony środowiska ze szczególnym uwzględnieniem ochrony wody.

Planowane jest przeprowadzenie 3 kampanii edukacyjnych:

• „Bioróżnorodność wodnego świata Opolszczyzny”
          • „Co możemy zrobić dla środowiska, by chronić bioróżnorodność? Rola i zadania  szkoły w obszarze ekologii”
          • „Zrównoważony rozwój w ochronie bioróżnorodności”

W ramach tych kampanii założono realizację szeregu aktywności, które pozwolą osiągnąć zamierzone cele. Są to m.in.:

• warsztaty dla dzieci i młodzieży w Zaczarowanym Świecie – Centrum Nauki i Eksperymentu oraz w Ośrodku Szkoleniowym w Niwkach,
          • zielone szkoły,
          • festiwale  ekologiczne,
          • konkursy dla uczniów np.: wiedzy ekologicznej, fotograficzny, malarski oraz dla nauczycieli np.: na najlepszy scenariusz w zakresie bioróżnorodności, na najlepszy program zajęć przyrodniczych w formie innowacji pedagogicznej,
          • konferencje dla nauczycieli, pracowników  i nadzoru pedagogicznego,
          • seminaria wyjazdowe do Hydropolis we Wrocławiu,
          • wizyty edukacyjne do miejsc edukacji bezpośredniej w Czechach,