• Szukamy naszych korzeni w naturze i kulturze

W bieżącym roku nasza placówka przystąpiła do projektu polsko- czeskiego:

"Szukamy naszych korzeni w naturze i kulturze". Jego realizacja będzie trwać do października 2018 roku.

Przedmiotem projektu jest rozwój współpracy międzynarodowej szkół podstawowych oraz bliższe poznanie sąsiada z zagranicy poprzez wymianę doświadczeń i obserwację stosowanych przez niego dobrych praktyk. W ramach projektu realizowane będą działania zmierzające do bliższego poznania przyrody, promocji zdrowego stylu życia, aktywności sportowej, lokalnych tradycji i folkloru. W projekcie wezmą udział 4 czeskie i 3 polskie szkoły.

Głównym jego celem jest przybliżenie "życia" zagranicznego partnera, wskazanie podobieństw i różnic, a co za tym idzie wzmocnienie pozytywnego stosunku do sąsiadów z zagranicy, umożliwienie dzieciom i nauczycielom szkół podstawowych współpracy i komunikacji oraz poszerzenie ich wiedzy i umiejętności.

Działania projektowe