Gazetka szkolna
Kolejny numer szkolnej gazetki - wydanie 3 :)
Program "Umiem pływać"
Zakończyliśmy program "Umiem pływać" - szczegóły tutaj!
Poznaliśmy najciekawsze atrakcje Łodzi
21 listopada uczniowie klas siódmej i ósmej wybrali się na ekscytującą wycieczkę do Łodzi. To duże miasto w centralnej Polsce, znane z bogatej historii przemysłowej i ciekawej architektury. Kiedyś Łódź była centrum przemysłu włókienniczego, a dziś łączy historię z nowoczesnością.
Rano o godzinie 6:20 uczniowie zebrali się pod szkołą w pełni gotowi na długą i wyczerpującą podróż. Pierwszą atrakcją, którą odwiedzili, było Centrum Nauki i Techniki, w którym mieli przyjemność poznać różne ciekawe informacje na temat świata fizyki i chemii. Dla młodzieży było to bardzo interesujące miejsce. Nabyli tu nowej, inspirującej wiedzy, a także mieli okazję samodzielne przeprowadzić doświadczenia i obserwacje.
Śląsk w miniaturze oraz magia światła i kolorów
20 listopada br. uczniowie klasy 2 i 3b poznali nasz sąsiedni rejon – Śląsk. Zwiedzali go w wyjątkowy sposób, w niecodziennym wymiarze i w niebanalnym miejscu. Dworzec PKP w Gliwicach, gliwicka radiostacja, zamek w Będzinie i wiele innych obiektów dzieci podziwiały w cudownym świecie miniatur Kolejkowo Gliwice, gdzie zwiedzać można największą makietę kolejową w Polsce. Ekspozycja liczy ponad 900 m kwadratowych powierzchni, 460 m torowiska, 235 autentycznych budynków ze Śląska, 195 samochodów, 3200 figurek ludzi i zwierząt. Olbrzymia platforma prezentuje miniaturowe mosty, tunele, akweny, zjawiska dnia i nocy, pory roku, a nawet burzę z opadami deszczu, błyskawicami i grzmotami. Wystawa dostarczyła naszym podopiecznym niezwykłych wrażeń i emocji. Zaskoczenie, radość, podziw i zachwyt to tylko niektóre z nich.
Konkurs "Wiedza o rzemiośle"
Zachęcamy do udziału w konkursie uczniów klas 7 - 8!
Dzień Profilaktyki w naszej szkole
Jednym z zadań szkoły wynikającym z podstawy programowej jest realizacja zadań z zakresu profilaktyki uzależnień od alkoholu i narkotyków. Zadanie to powinno być bezwzględnie realizowane w każdej szkole, gdyż w przypadku osób młodych kontakt z używkami jest szczególnie niebezpieczny ze względu na wysokie ryzyko przyszłego uzależnienia rzutującego na zdrowie, naukę, relacje oraz karierę zawodową nastolatka.
Wiedzę zdobywamy i tabliczkę mnożenia doskonale znamy!
15 listopada nasza szkoła wzięła udział w obchodach kolejnej edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Jest to inicjatywa edukacyjna, której celem jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, innowacyjny i atrakcyjny sposób. Tego dnia dzieci bawiły się matematyką, rozwiązując łamigłówki, labirynty matematyczne, memory, wykreślanki czy grając w karty Grabowskiego lub układając puzzle. Ten sposób na powtórkę tabliczki mnożenia spodobał się uczniom i przyniósł im wiele pozytywnych emocji. Gry matematyczne rozbudziły w młodych umysłach chęć zdrowej rywalizacji i przypomniały o tym, jak ważna jest "królowa nauk". Do tego, że matematyka otacza nas przez całe życie i wszędzie towarzyszą nam liczby, nie trzeba było nikogo przekonywać.
Angażujemy się w projekty kulturalne
W listopadowy czwartek w sali widowiskowej budynku przy OSP w Kolonowskiem zgromadziła się spora grupa osób biorących udział w zadaniach projektowych „Wspólnota w kulturze nad Małą Panwią” w ramach Programu „Dom Kultury + Edycja 2024”. Koordynatorzy akcji spotkali się z uczestnikami, aby uroczyście podsumować prace projektowe i nagrodzić wszystkich, którzy zaangażowali się w działalność kulturalną. O sukcesie tego przedsięwzięcia świadczyło również olbrzymie zaangażowanie dzieci i młodzieży.
Wycieczka czwartoklasistów
Czy można zaprzyjaźnić się z pingwinem?
Wycieczka czwartoklasistów
13 listopada uczniowie klas czwartych pod opieką nauczycieli udali się do Opola. Celem wyjazdu było obejrzenie filmu pt. "Mój przyjaciel pingwin" oraz poznanie historii niektórych zabytków miasta.
Przed seansem odbyła się krótka prelekcja na temat ekologii, która uświadomiła młodym ludziom, że troska o środowisko jest obowiązkiem każdego z nas, a nasze działania mają bezpośredni wpływ na przyrodę.
Kolejni zwycięzcy!
Z dumą informujemy, iż nasze uczennice: Oliwia Jaguś – klasa 2 oraz Kamila Leś- klasa 6, odniosły zwycięstwo biorąc udział w konkursie plastycznym „Odpoczywaj na wsi” organizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Oliwka zajęła miejsce 1, natomiast Kamila miejsce 2. Prace obu dziewczyn przeszły do etapu ogólnopolskiego.
CENNA LEKCJA PATRIOTYZMU
„Patriotyzm nie polega na przekrzykiwaniu się kto Polskę bardziej kocha. Rzecz w tym, aby po cichu, z zaciętymi zębami, nieco pochylonym karkiem, ale z podniesioną głową żyć w niej i nie uciekać.”
Aleksander Kamiński
Gdy po 123 latach niewoli nasz kraj odzyskał upragnioną wolność, Polacy wreszcie mogli odetchnąć pełną piersią. Dziś, w ramach świętowania rocznicy tego wydarzenia, cała społeczność uczniowska zebrała się na uroczystej akademii, aby wspólnie uczcić pamięć tych, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę. Widzowie oglądający słowno - muzyczną inscenizację przypomnieli sobie fakty z życia naszego narodu. Wszyscy uzmysłowili sobie, że po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska mogła nareszcie powrócić na mapę Europy jako suwerenne państwo, a walka o niepodległość naszego kraju silnie wpisywała się w codzienn
Włączyliśmy się do akcji „SZKOŁA DO HYMNU”
„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy.”
Józef Wybicki
8 listopada po raz kolejny nasi uczniowie oraz nauczyciele wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu" organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Dzień postaci z bajek
Kopciuszek, Bella, Elsa czy Myszka Miki - to bohaterowie, filmów i bajek, których nie trzeba nikomu przedstawiać.
5 listopada z inicjatywy Samorządu Szkolnego obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek i tym samym uczciliśmy urodziny Walta Disneya, jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci i twórcy postaci Myszki Miki i Kaczora Donalda.
Gazetka szkolna
Listopadowe wydanie szkolnej gazetki już dostepne ;)
Pasowanie pierwszoklasistów
W środę 31 października odbyło się pasowanie pierwszoklasistów. Do grona uczniów naszej szkoły dołączyło 24 pierwszaków. Przed przystąpieniem do uroczystego ślubowania musieli oni "zdać egzamin" i wykonać szereg trudnych zadań przygotowanych przez samorząd szkolny. Swoje zadania przygotowane mieli również rodzice pierwszaków. Oni jednak bez trudu poradzili sobie z wszystkimi zadaniami i zostali przyjęci w szereg uczniów Szkoły podstawowej w Kolonowskiem.
Wędrujemy szlakiem wrocławskich krasnali - ciekawy pomysł na zwiedzanie stolicy Dolnego Śląska
22 października uczniowie dwóch klas szóstych mieli okazję odwiedzić Wrocław, czyli miasto charakteryzujące się barwną przeszłością, które jest pełne atrakcji dla turystów w każdym wieku. Celem wycieczki było poznanie historii miejscowości oraz jej rozwoju kulturalnego i gospodarczego. Uczniowie zwiedzili najważniejsze zabytki Wrocławia zgromadzone w centrum tej niebanalnej aglomeracji. Szóstoklasiści zachwycili się wspaniałymi zabudowaniami, architekturą, podziwiali gotyckie kościoły, a także jeden z najpiękniejszych ratuszy europejskich oraz rynek – przez wielu uznawany za najbardziej efektowny w Polsce. Ze wszystkimi szczegółami architektonicznymi zaznajamiał uczniów pan Roman Sandorski, który od czasów studenckich silnie związany jest z Wrocławiem.
Spotkanie z greckimi bogami, czyli ciekawy sposób na lekturę 😉
"Zawsze patrzono na mitologię jak na jeden z najpiękniejszych tworów wyobraźni greckiej i była ona zbiorem nieśmiertelnych tematów, motywów, symbolów, bez których i dziś sztuka nie umie się obejść i wciąż do nich wraca".
Jan Parandowski
Poniedziałkowe lekcje nieco różniły się od pozostałych, gdyż jedna z klas pod dowództwem swojej polonistki w ramach projektu czytelniczego zorganizowała prawdziwe spotkanie na szczycie Olimpu. Greccy bogowie spacerowali najpierw szkolnymi korytarzami, by nieco później zawitać do klasy na lekcję języka polskiego. Tego dnia naszą szkołę odwiedził prawie cały panteon greckich bogów i bogiń, w których wcielili się uczniowie klasy piątej, a wszystko po to, by zaprezentować szerszemu gronu niezwykłą lekturę, jaką jest "Mitologia grecka" Jana Parandowskiego. Tak więc na spotkanie przybyli: Zeus, Ares, Hera, Afrodyta, Posejdon, Atena, Demeter, Apollo i inni goś
Wycieczka do Ogrodzieńca
W dniu 18 października klasa 5 wraz ze swoją wychowawczynią panią Beatą Dernegowską-Kałwak oraz panią Magdaleną Mrozik wybrała się na wycieczkę do Ogrodzieńca. Aby wycieczka była niezapomniana zadbano o dodatkowe atrakcje, którą był dojazd do Ojcowa i zrobienie pamiątkowych zdjęć przy słynnej Maczudze Herkulesa, czyli wapiennej skale w kształcie maczugi. Poznaliśmy też starodawna technikę wyrabiania monet, chętni mogli zakupić sobie taka monetę, którą sami wcześniej wybijali specjalnym młotem.
Godziny dzwonków
Środa 16.04.2025Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 1012073