"Szczęśliwej drogi, już czas..."
"Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna.”
ks. Jan Twardowski
I wreszcie nadszedł ten wyjątkowy dzień... Czas pożegnań i rozstań. Czas wyczekiwanych od dawna wakacji. 21 czerwca 2024 r. to kolejna ważna data w historii naszej szkolnej społeczności. Podczas uroczystej akademii mieliśmy okazję świętować zakończenie roku szkolnego 2023/2024. W trakcie uroczystości pożegnaliśmy także uczniów, którzy zakończyli swoją edukację w murach naszej szkoły. Nasi ósmoklasiści stali się absolwentami.
Wakacje!
Drodzy nauczyciele, wszyscy pracownicy szkoły!
Dziękujemy za kolejny wspólnie spędzony rok.
Pani Dyrektor i Nauczycielom chcemy serdecznie podziękować za trud włożony w naszą edukację, za ciekawe lekcje, wycieczki, opiekę i troskę.
Pani sekretarce za dzwonienie do rodziców oraz podbijanie legitymacji.
Roboexpo - gdzie nauka i zabawa się łączą
17 czerwca odwiedziliśmy bardzo ciekawe miejsce w Opolu - wystawę Roboexpo, na której mogliśmy się zapoznać z robotami z całego świata, nauczyć się programowania i zobaczyć, jak roboty mogą zmienić naszą rzeczywistość.
Wcześniej jednak byliśmy w kinie na filmie pt. ,,Lars jest LOL”, opowiadającym o pewnej klasie, do której przychodzi nowy uczeń. Jest on wyjątkowy, ponieważ wymaga większej uwagi innych. Opiekę nad nim ma sprawować Amanda, która na początku nie radzi sobie dobrze z tym zadaniem. Jednak później przekonuje siebie i innych, że dzieci z zespołem Downa są takie jak my, również chcą czuć się akceptowane i lubiane.
Bezpieczeństwo podczas wakacji
Zapraszam do obejrzenia prezentacji na temat bezpieczeństwa podczas wakacji przygotowanych przez uczniów naszej szkoły ;)
Bezpieczne wakacje - Franciszek Czok, klasa 6
Bezpieczne wakacje - Marek Czupała, klasa 6
Wielkie czytanie na szkolnej polanie
14 czerwca odbyła się nasza szkolna odsłona międzynarodowej akcji „Czytanie na polanie“ edycja 2024. Zapraszamy na fotorelację.
Diana Bugajewska
Nadszedł czas pożegnań
Szkolne Koło Teatralne „Maska” działające w naszej szkole to prawdziwa kuźnia talentów. W szeregach tej grupy gościmy uczniów - pasjonatów, którzy angażowali się całym sercem w działalność teatralną, taneczną i muzyczną. Swoją energią, pasją, talentem dzielili się z publicznością podczas wystawianych spektakli, apeli, słowno - muzycznych prezentacji i imprez. Wielokrotnie byli podziwiani nie tylko w środowisku szkolnym, ale także doceniani wśród lokalnych mieszkańców za swoje niebywałe umiejętności sceniczne, niezwykłą charyzmę, przygotowanie i dopracowanie każdego szczegółu.
Lekcja pełna zdrowia i smaku
Zdrowe odżywianie w obecnych czasach stało się ważnym tematem poruszanym nie tylko w szkołach, ale również w różnorakich kampaniach społecznych. Wiedza o zdrowym jedzeniu stała się modna i przede wszystkim bardzo potrzebna.
W teorii wszyscy wiemy, co to jest piramida żywieniowa i jak powinien wyglądać zdrowy posiłek. A jak wygląda to w praktyce? Czy nasi uczniowie wiedzą, jakie produkty są zdrowe i wartościowe?
Rajd Młodzieży Szkolnej PTTK „Góry Złote-Borówkowa”
„Tata, a Marcin powiedział… - zacna ta góra Borówkowa”
- słów kilka o naszym udziale
w Rajdzie Młodzieży Szkolnej PTTK „Góry Złote-Borówkowa”.
Góra zacna, a pogoda jeszcze bardziej…
W sobotę 8 VI wszystko pięknie się zgrało. A był to dzień naszej wyprawy w Góry Złote, na graniczny szczyt - Borówkową ( 899 m) oraz do Lądka Zdroju. Ta tradycyjna impreza górska organizowana jest od kilkudziesięciu lat dla członków Szkolnych Kół Krajoznawczo Turystycznych, skupionych przy Oddziale PTTK „Huta Andrzej” w Zawadzkiem, tyle że zmienia się cel wyprawy. W roku minionym wędrowaliśmy na Biskupią Kopę w Górach Opawskich.
Kolonowskie bez tajemnic - gra terenowa z okazji Dnia Dziecka
7 czerwca na uczniów naszej szkoły czekała ogromna niespodzianka.
Z okazji Dnia Dziecka Rada Rodziców przygotowała grę terenową uliczkami Kolonowskiego.
Naszym zadaniem było rozpoznanie miejsca po fragmencie fotografii, wykonanie zdjęcia całej klasie i dotarcie do mety, która znajdowała się na Przystani Amazonka.
Odkrywamy słodkie tajemnice czekolady
Jak powstaje czekolada? Jak wygląda i gdzie rośnie kakaowiec? Kto przywiózł owoce kakaowca do Europy?
Odpowiedzi na te oraz inne pytania dotyczące produkcji czekolady poznali uczestnicy czekoladowych warsztatów, które odbyły się w naszej szkole 6 czerwca. W ramach tych zajęć uczniowie zostali zapoznani z historią czekolady, metodami jej produkcji, a w trakcie ich trwania dzieci mogły zobaczyć prawdziwy owoc kakaowca oraz skosztować jego zdrowych ziaren.
WIZYTA W GOSPODARSTWIE EKOLOGICZNYM „EKOSTYL”
W obecnych czasach, kiedy wpływ człowieka na środowisko jest większy niż kiedykolwiek wcześniej, bardzo ważne by żyć w sposób, który jest przyjazny dla środowiska, czyli taki, aby nie szkodzić przyrodzie. O tym, że możliwa jest produkcja żywności, która powstaje z maksymalnym poszanowaniem dla natury mogli przekonać się niedawno uczniowie klas trzecich przebywając w Gospodarstwie Ekologicznym „Ekostyl”. Gospodarstwo położone jest w malowniczej miejscowości Biadacz - Kamienisko w gminie Bąków, na skraju Borów Tucholskich. Prowadzone jest w systemie zrównoważonym, co przyczynia się do zmniejszenia zanieczyszczania środowiska, ponieważ zużywa się mniej chemicznych nawozów i środków ochrony roślin. Uczniowie z bliska mogli zobaczyć jak wygląda ekologiczna uprawa zbóż, warzyw i niektórych ziół. Każde dziecko dostało kłosy, łuskało ziarno, mieliło je własnoręcznie na żarnach, a z powstałej mą
Przegląd Piosenki Leśno - Przyrodniczej 2024
5 czerwca 2024 r. w Leśnej Izbie Edukacyjno - Turystycznej w leśnictwie Dębie odbyła się XII edycja Przeglądu Piosenki Leśno-Przyrodniczej. Do konkursu zgłosili się najmłodsi artyści ze szkół z terenu administracyjnego nadleśnictwa. Prawie 70 uczestników zaprezentowało się przed Jury, w skład którego weszli: Justyna Gireń, animator z Zespołu Szkół Specjalnych w Zawadzkiem, Janusz Żyłka, muzyk, członek Zarządu Powiatu Strzeleckiego i Stanisław Kiełek.
TATRZAŃSKA TRYLOGIA
TATRZAŃSKA TRYLOGIA
– wspomnienie 3 dniowej wycieczki SKKT PTTK w Tatry 03.-05.06.2024 r.
DZIEŃ PIERWSZY – Śladami św. Jana Pawła II …od Ludźmierza na Gubałówkę
Wreszcie nadszedł 3 VI i długo oczekiwana wycieczka SKKT w Tatry. Plany mamy ambitne, szczególnie drugiego dnia, w którym przewidziano całodzienną wyprawę w Tatry Wysokie – na Halę Gąsienicową i Czarny Staw Gąsienicowy na wys. 1650 m n.p.m. Niestety prognozy pogody jednoznacznie wskazują na obfite opady deszczu i to właśnie drugiego dnia naszej wyprawy. No cóż, zobaczymy… .
ORTOGRAFICZNE MEMORY JAKO JEDNA Z METOD NA POWTÓRKĘ ORTOGRAFII
Od dawna wiadomo, że dzieci najszybciej uczą się, kiedy dobrze się bawią. W trakcie atrakcyjnej zabawy uczniowie nie tylko rozwijają potrzebne umiejętności, ale również poprawiają pamięć i koncentrację. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że nauka ortografii jest trudna i żmudna. Jeśli jednak damy dziecku do ręki metodę, do której się przekona i sprawimy, że stanie się ona dla niego atrakcyjna, to zmieni się nie tylko jego nastawienie do nauki, ale i do samego siebie.
Gazetka szkolna
Wakacyjny numer gazetki szkolnej ;)
TAŃCEM I PIEŚNIĄ UCZCILIŚMY JUBILEUSZ PARAFII
W dniu Bożego Ciała mieszkańcy Kolonowskiego i najbliższych okolic bawili się podczas obchodów jubileuszu Parafii Niepokalanego Serca Maryi. Na tę uroczystość zostali zaproszeni podopieczni pobliskich placówek, w tym również uczniowie naszej szkoły.
Świętowanie miało charakter festynu rodzinnego, którego ważnymi elementami były występy lokalnych artystów, a w tym spora grupa naszych uczniów. Najmłodsi wychowankowie przygotowani przez panią Celinę Rathmann dali popis swoich umiejętności tanecznych. Przy skocznej muzyce zaprezentowali krakowiaka i rock n rolla, a swoje występy podsumowali ciekawą choregrafią "Black & white". W części rozrywkowej imprezy zaprezentowały się również piątoklasistki z własną interpretacją poleczki.
"Niezwykłe przejście do magicznego świata", czyli krótko o projekcie piątoklasistów
Praca metodą projektu to wspaniała sytuacja edukacyjna, po którą często sięgają nauczyciele. Niezauważalnie angażuje ona uczniów w proces uczenia się, gdyż dobrze zaplanowane działanie pozwala nauczycielom swobodnie i ciekawie realizować podstawę programową, a uczniowi cieszyć się z wykonanego samodzielnie zadania. Dzięki tej metodzie uczniowie zdobywają wiedzę, rozwijają szereg umiejętności społecznych, kształtują ciekawość i chęć odkrywania świata, a przede wszystkim niepostrzeżenie angażują się w proces dydaktyczny.
Dyktando o Tytuł Mistrza Ortografii klas IV - VIII
Nauka ortografii to niełatwa sprawa, a wszystkiemu winne są skomplikowane zasady pisowni naszego języka ojczystego.
24 kwietnia 2024r. odbył się etap szkolny konkursu ortograficznego klas IV - VIII zorganizowany przez polonistki p. V. Początek i p. A. Szewczyk.
Do tego etapu przystąpili uczniowie, wyłonieni podczas eliminacji klasowych.
Godziny dzwonków
Środa 16.04.2025Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 1012071