Smaczna lekcja języka angielskiego ;)
Ostatnio na lekcjach języka angielskiego, przy okazji omawiania tematów związanych z jedzeniem, uczniowie klasy 4 mieli możliwość przygotowania czegoś smacznego. Jedni postawili na kreatywność, tworząc jadalne obrazy i kompozycje, inni przygotowali kolorowe sałatki, a jeszcze inni - kuszące desery. W całej klasie pysznie pachniało, a uczniowie, poza szlifowaniem swoich umiejętności kulinarnych, utrwalili nazwy użytych składników w języku angielskim.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego (Międzynarodowy Dzień Dziedzictwa Językowego). Święto to zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. i ma w swoim założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.
To, że język polski - obok chińskiego, węgierskiego i fińskiego - to jeden z najtrudniejszych do nauki języków świata, przekonujemy się każdego dnia.
Dokumenty szkoły
Dokumenty szkoły - standardy ochrony małoletnich
Ostatkowe wodzenie niedźwiedzia
We wtorek 13 lutego naszą szkołę odwiedził Ber. Nie był on sam, towarzyszyła mu liczna świta: diabeł, para młoda, baba z wózkiem, śmiertki oraz wiele innych postaci...
Zwyczaj wodzenia niedźwiedzia, zwany także berami czy bakusami, znany był już w średniowieczu. Dawniej był to obrzęd o znaczeniu magicznym. Niedźwiedź i jego towarzysze przedstawili nam krótką historię tego obrzędu w formie wesołego przedstawienia. Ber odwiedził każdą klasę, po to, żeby zabawić uczniów, pochwalić za dobre uczynki, oraz wypisać mandaty. Diabeł i śmiertka postraszyli niegrzeczne dzieci, a kominiarz wymazał wszystkich sadzą. Cyganka wywróżyła nam lepszą przyszłość, a pielęgniarki dały tabletki na szkolny stres. Ksiądz pokropił nas wodą święconą, żebyśmy nie brali przykładu z diabła.
Czy mundurek szkolny musi być nudny?
Okazuje się, że uczniowie klas piątych mają bardzo ciekawe pomysły na to, jak mógłby wyglądać ich mundurek szkolny. Swoje projekty A school uniform wykonali podczas zajęć. Jedne nastawione na wygodę, inne w stylu sportowym, a także bardzo eleganckie. Wszystkie propozycje są bardzo interesujące. Kto wie, może kiedyś takie mundurki będziemy nosić w naszej szkole? Gratuluję pomysłowości!
Oglądamy "Dziady", czyli nasza lekcja obcowania ze sztuką
Przywoływanie duchów? Rozmowy ze zmarłymi? Mickiewicz? Dramat, w którym bohaterowie mówią jakimś "dziwnym" językiem? Nuda i flaki z olejem... Nic z tych rzeczy!
O tym, że teatr również może być ciekawy, na własnej skórze przekonała się niedawno nasza szkolna brać. 7 lutego uczniowie klas VI - VIII wyjechali do Domu Kultury w Dobrodzieniu, by tam w przestronnej, ale niezwykle przytulnej sali obejrzeć spektakl teatralny pt. "Dziady" cz. II. Sztukę przygotowali aktorzy z wrocławskiego teatru "Artenes". Młodzież miała okazję obejrzeć przedstawienie zrealizowane na postawie utworu Adama Mickiewicza, które znajduje się w kanonie obowiązkowych lektur szkolnych.
,,Chłopcy z Placu Broni"- historia, która ciągle porusza.
Są takie historie, które zawsze pozostaną aktualne. Opowieść o małym, a wielkim Nemeczku do takich należy. Wydana w 1907 roku książka Ferenca Molnara pt. ,"Chłopcy z Placu Broni" opowiada o walce dwóch zwaśnionych ze sobą grup o tytułowy plac, który jest miejscem spotkań chłopców. Odwaga, koleżeństwo i przyjaźń to wartości, których bronią bohaterowie .
Bal karnawałowy 2024
Ach co to był za bal - po prostu gwiezdny szał!
Karnawałowe szaleństwo już za nami, ale z pewnością jeszcze długo pozostanie w naszej pamięci.
1 lutego 2024 r. Samorząd Szkolny przygotował dla wszystkich uczniów naszej szkoły zabawę karnawałową. Szkolny korytarz za sprawą wspaniałej dekoracji zamienił się w salę dyskotekową, którą zapełniły prawdziwe gwiazdy. Specjalnie dla nich została przygotowana ścianka, na której każdy mógł zabłysnąć.
Gazetka szkolna
Gazetka szkolna - nowy numer naszej gazetki ;)
Plan lekcji
Plan lekcji na II półrocze 2023/2024.
Gminny Przegląd Kolęd 2024
14 stycznia 2024 r. w Kościele św. Floriana w Spóroku odbył się XXVII Gminny Przegląd Kolęd.
Przesłuchania kolędowe zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach wykonawczych - soliści i zespoły oraz trzech kategoriach wiekowych - przedszkolaki, uczniowie klas I-IV i uczniowie klas V-VIII. Nasza szkoła była reprezentowana przez dwóch solistów i dwa zespoły wokalne.
Mistrz Klawiatury Klas Młodszych
We współczesnym świecie, w którym nie od dziś panuje elektronika, nasza komunikacja przeniosła się do świata elektronicznego. Codziennie wysyłamy e-maile, odbieramy pocztę, korzystamy z Internetu... W związku z tym nieodzowną częścią naszego życia stała się umiejętność posługiwania się klawiaturą komputera. Spędzając wiele godzin przed ekranem, taka umiejętność przychodzi nam zupełnie naturalnie. Wielu osobom to jednak nie wystarcza i w szybkim pisaniu chcą osiągnąć mistrzostwo.
Witajcie w innej bajce - szalony pan Kleks wrócił!
Wreszcie spełniły się marzenia dziewczynek o nauce w akademii pana Kleksa. Ada Niezgódka, jest chłopczycą, która nie wierzy w marzenia - i właśnie przekracza bramy akademii. Musi na nowo uwierzyć w świat fantazji i napisać swoją własną bajkę.
9 stycznia uczniowie klasy IV i V b mogli na własne oczy się przekonać, jak zupełnie nowi bohaterowie akademii pana Kleksa radzą sobie z wieloma wyzwaniami. A będzie ich wiele. Przede wszystkim muszą zmierzyć się ze straszną i okrutną armią Wilkusów. Ich przywódca pała żądzą zemsty i nic nie jest w stanie go zatrzymać. No chyba, że trafi na uczniów pana Kleksa. Ada pokona swój strach i z pomocą przyjaciół zwycięży zło.
Lektury są super! Niezwykłe spotkanie w Akademii Ambrożego Kleksa
"Nigdzie dzieci nie uczą się tak chętnie, jak w Akademii pana Kleksa." Uczniowie naszej szkoły na lekcjach języka polskiego również mieli szansę przekroczenia progu tego niezwykłego uniwersytetu, co wywołało u nich niemałą sensację.
Książkę Jana Brzechwy można omawiać na wiele sposobów. Jednym z pomysłów jest fakt, że każdy czwartoklasista może stać się uczniem Akademii pana Kleksa. Dzieci bardzo polubiły przygody Adasia Niezgódki, dlatego też z ogromnym entuzjazmem przyjęły zaproszenie profesora na zajęcia do tej niezwykłej placówki. Co prawda uczniowie nie mieli możliwości spotkania nauczyciela osobiście, jednak otrzymali od niego listy ze wskazówkami dotyczącymi pracy w jego uczelni.
"JEST TAKI DZIEŃ, TYLKO JEDEN RAZ DO ROKU"
Piątkowy przedświąteczny dzień niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci naszej społeczności szkolnej. Już od samego rana wyczuwało się wspaniałą atmosferę. Dźwięki kolęd i pastorałek rozbrzmiewały w murach naszej szkoły od wczesnych godzin lekcyjnych, a zapach świerkowych gałązek, lukrowanych pierników, ciast i ciasteczek unosił się z każdej sali lekcyjnej, zapowiadając spotkania wigilijne.
Godziny dzwonków
Środa 16.04.2025Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 1012060