Kolorowa świetlica
5 września najmłodsi uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy mieli okazję przebywać w nowej świetlicy szkolnej, którą zawdzięczamy ogromnemu zaangażowaniu i pracy rodziców.
To piękne pomieszczenie usytuowane jest na parterze i zostało przystosowane do zabawy i nauki. Przytulna, domowa aranżacja w postaci miękkich puf, poduch, foteli, piankowych puzzli, dywanu oraz drewnianych domków - teatrzyków sprzyja wypoczynkowi i rozrywce. Natomiast do nauki zaprojektowano stoliki z wygodnymi krzesełkami oraz ogromnych rozmiarów tablicę interaktywną, która posłuży naszym milusińskim zarówno do rozwoju intelektualnego jak i dostarczy wiele innych bodźców tak potrzebnych młodemu człowiekowi. Ściany świetlicy zdobią piękne naklejki z wizerunkami gór, które wpasowują się w obecnie bardzo popularny trend skandynawski. Całe pomieszczenie zrobiło na uczniach ogromne wrażenie i już od pierwszych chwil uży
Sięgaj gwiazd
„Sięgaj gwiazd”! – pod takim hasłem 04 września 2023 r. odbyło się w naszej szkole rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024.
O godzinie 8.30 uczniowie i pracownicy szkoły uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej. Następnie w szkole odbył się apel, na którym pani dyrektor szkoły powitała uczniów, wszystkich pracowników naszej szkoły oraz licznie zgromadzonych rodziców. Pani dyrektor zapoznała zebranych z organizacją pracy szkoły oraz przywitała nowych nauczycieli. Pierwszoklasiści, nasi najmłodsi uczniowie, otrzymali legitymacje szkolne, a od klas drugich bukiety kwiatów. Na koniec pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia dobrego roku szkolnego, sukcesów w nauce podczas pokonywania „drogi do gwiazd”.
GODZINY DOSTEPNOŚCI NAUCZYCIELI W ROKU SZKOLNYM 2023/2024
Barton - Kaliciak Mirela - czwartek 8.40 - 9.40 co drugi tydzień
Biegańska Agnieszka - poniedziałek 14.45 - 15.45
Bugajewska Diana - wtorek 16.15 - 17.15
Cieśla Elżbieta - poniedziałek 14.30 - 15.30
Cierpich Iwona - poniedziałek 15.15 - 16.15
Derengowska – Kałwak Beata - poniedziałek 15.15 - 16.15
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
4 września - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
11 września - zebranie rodziców godz. 1800
października - pasowanie uczniów klas pierwszych
2, 3 listopada - dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych
11 grudnia - konsultacje dla rodziców uczniów zagrożonych w ramach godzin dostępności
Plan lekcji na rok szkolny 2023/2024
Plan lekcji obowiązujący od 04.09.2023 r.
POŻEGNALIŚMY ABSOLWENTÓW
Jak co roku świętowanie ostatniego dnia szkoły rozpoczęliśmy mszą świętą. Oficjalna część odbyła się oczywiście w szkole, gdzie uczniowie z rąk swoich wychowawców mogli otrzymać upragnione świadectwo zakończenia roku szkolnego, które jest biletem do rozpoczęcia najprzyjemniejszego okresu w życiu każdego ucznia, czyli wakacji.
Poznajemy życie dzikich zwierząt, czyli żywa lekcja przyrody w opolskim Ogrodzie Zoologicznym
21 czerwca br. uczniowie klasy IVa wybrali się do Ogrodu Zoologicznego w Opolu. Celem wyjazdu było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia mieszkańców opolskiego ZOO oraz kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania w miejscach publicznych, a także pokazanie sposobów na przyjemne spędzenie wolnego czasu.
Kolejny Przegląd Piosenki Leśno - Przyrodniczej za nami!
Już po raz XI uczniowie ośmiu szkół podstawowych z rejonu Nadleśnictwa Zawadzkie spotkali się na Przeglądzie Piosenki Leśno - Przyrodniczej w Leśnictwie Dębie. Przegląd ma charakter konkursu, a główne cele to zainteresowanie tematyką leśną poprzez odpowiedni repertuar, kształtowanie postaw w duchu poszanowania przyrody, poszerzanie wiedzy ekologicznej oraz integracja dzieci i młodzieży. Można powiedzieć, że cele zostały osiągnięte - wysłuchaliśmy kilkunastu piosenek (niektórych z dawnych lat) wykonanych w trzech kategoriach wiekowych, przy których wszyscy wspaniale się bawili. A wyniki naszej szkoły przedstawiają się następująco:
BEZPIECZNI PODCZAS WAKACJI
Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i beztroskiej zabawy. Jest to też okres, w którym chcemy poszaleć i "naładować baterie", by przygotować siły do nowego roku szkolnego. Dlatego też pamiętajmy o tym, że to przede wszystkim od nas samych zależy, czy będzie to czas bezpieczny, a co za tym idzie, udany. Niezależnie od miejsca, w którym spędzamy wakacje, zachowujmy się odpowiedzialnie, pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
W poszukiwaniu kapibary- nasza wyprawa do ZOO
14 czerwca wyruszyliśmy na długo oczekiwaną wycieczkę do opolskiego ZOO.
Wyprawa rozpoczęła, się zbiórką przy stacji PKP, bo jechaliśmy pociągiem. Na miejsce dotarliśmy o godzinie 08:27.
Pierwszym punktem było zwiedzanie Opola, ze szczególnym uwzględnieniem pomników przyrody, gdyż naszym przewodnikiem był pan Sandorski.
Zabawa i edukacja, czyli o wycieczce czwartoklasistów do Centrum Rozrywki BSK
7 czerwca br. uczniowie klasy klasy IVa pod opieką wychowawczyni oraz pana Romana Sandorskiego wybrały się na wycieczkę do BSK w Ozimku. Głównym celem wyjazdu było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja młodzieży oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich.
Góry, klasztor i pobyt w raju
5 czerwca uczniowie klas V, VI i VII mieli okazję udać się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Była to niezwykle atrakcyjna wyprawa z wieloma ciekawymi miejscami, które młodzież podziwiała z dużym zainteresowaniem.
Pierwszym punktem honorowym, który w tym pasmie górskim należy odwiedzić, jest oczywiście legendarna Łysa Góra, czyli szczyt o wysokości 594 m n.p.m. położony we wschodniej części pasma Łysogór objęty ochroną w ramach Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Górę tę kojarzymy przede wszystkim z historycznych podań o czarownicach i ich kłótniach, przekazywanych przez naszych dziadków z pokolenia na pokolenie.
Dźwięki przyrody - edukacja i integracja
Czerwiec w szkole to okres nie tylko nauki, ale i wycieczek. Piękna pogoda sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, a że mieszkamy w tak pięknej okolicy, więc w poniedziałek 5 czerwca klasa 4 b z opiekunami wyjechała na wycieczkę rowerową do Nadleśnictwa Zawadzkie. Trasa wiodła przepiękną leśną aleją, wśród świergotu ptaków. Pierwszym punktem naszej wyprawy, po dotarciu do Nadleśnictwa, były zajęcia przeprowadzone przez panią Agnieszkę Jamrozik. Dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy, mogliśmy zobaczyć, jak wyglądają nasiona i owoce różnych drzew, jakie odgłosy wydają np. jelenie, wilki oraz usłyszeć śpiew ptaków i nauczyć się je rozpoznawać. Największe wrażenie zrobiły na nas wypchane zwierzęta: niedźwiedź, dzik, żubr, sarny, jelenie, kuny, borsuk itp. Usłyszeliśmy też ciekawą historię o białym danielu, który wpadł pod ciężarówkę i teraz jest eksponatem. Zwiedzanie izby przyrodn
GÓRSKI RAJD MŁODZIEŻY SZKOLNEJ PTTK – „GÓRY OPAWSKIE 2023”
W sobotę 3 czerwca odbył się kolejny z cyklu Górski Rajd Młodzieży Szkolnej PTTK – impreza z wieloletnią tradycją, adresowana do uczniów szkół – członków i sympatyków naszego Oddziału PTTK. Czterdziestoosobowa grupka przedstawicieli szkół podstawowych z Zawadzkiego, Kolonowskiego, Fosowskiego – Staniszcz Wielkich i Jemielnicy, pod przewodnictwem organizatorów turystyki z Oddziału PTTK ”Huta Andrzej” w Zawadzkiem wyruszyła na szlaki Gór Opawskich. Naszą szkołę reprezentowało ośmioro uczniów z kl. IV a, IV b i VI. Słoneczna pogoda i urozmaicona, malownicza trasa z namiastką prawdziwej górskiej wspinaczki, wiodąca z Pokrzywnej przez Gwarkową Perć, Piekiełko, Drogę Amalii, Ścieżką Langego na szczyt Biskupiej Kopy (889 m), były świetnym sposobem na spędzenie tego wolnego dnia. Na granicznym szczycie najwyższego wzniesienia Gór Opawskich, a zarazem Opolszczyzny, młodzi turyści mogli nie tylko
Gazetka szkolna
Gazetka szkolna - wakacyjny numer ;)
Pracowity jak pszczoła - niezwykłe warsztaty pszczelarskie
Jak ważne dla naszego świata są pszczoły, nie trzeba nikomu mówić, warto jednak uświadomić dzieciom, że to jak żyjemy ma wpływ na przyrodę.
Zmiany klimatyczne, zanieczyszczenia oraz pestycydy , to najwięksi wrogowie pszczół i przyczyna ich depopulacji.
2 czerwca w naszej szkole odbyły się niezwykłe warsztaty dla wszystkich uczniów naszej szkoły przeprowadzone przez sympatyczną panią pszczelarkę.
Dzień Dziecka - dmuchańce i inne atrakcje
Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych i najpiękniejszych dni w roku, to również wyjątkowa okazja do super- zabawy i wzajemnej integracji.
W tym roku Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich dzieci z naszej szkoły dzień pełen wrażeń i niespodzianek .
Rozpoczęliśmy go bardzo przyjemnie, bo bez książek i zeszytów, a później było tylko lepiej. Klasy IV-VIII rozłożyły się wygodnie w korytarzu, na przygotowanych wcześniej materacach i oddały się oglądaniu filmu - Shreck jest najlepszy!!!
NA „DACHU” SUDETÓW
Zdobywanie Gór Olbrzymich (z niem. Riesengebirge) czyli Karkonoszy, zaczęliśmy od lekkiego rozruchu.
Wędrując górskim szlakiem od Wodospadu Szklarki (13,3 m) do Starej Chaty Walońskiej i dalej do centrum Szklarskiej Poręby, poznawaliśmy walory krajoznawcze reglowej części zachodnich Karkonoszy, a w Starej Chacie Walońskiej – historię i tajemniczy świat karkonoskich poszukiwaczy minerałów tzw. Walończyków (przybyszy z odległej Walonii w Ardenach). Po wysłuchaniu prelekcji Wielkiego Mistrza Walońskiego o karkonoskich minerałach i historii ich pozyskiwania, każdego z uczestników poddano próbie czterech żywiołów pod przewodnictwem kobiet niezwykłych, „które to od potęgi rozumu i wiedzy nazwane zostały wiedźmami” (w rolę Wiedźm wcieliły się panie: Dorota, Joanna i Beata, zaś pan Tomek pełnił rolę Strażnika Walońskiego). Po próbie „czterech żywiołów”, złożeniu hołdu Dobrej Wiedźmie walońskiej
Egzaminy już za nami
W dniach 23 - 25 maja został przeprowadzony pisemny egzamin ósmoklasisty, który kończy etap szkoły podstawowej. W naszej szkole z testem z języka polskiego, matematyki i języków obcych nowożytnych zmagało się 23 uczniów. Dla wielu z nich takie kontrolowanie umiejętności z pewnością okazało się dość stresującym momentem, gdyż był to pierwszy tak poważny egzamin podczas nauki w całej szkole podstawowej. Jego zadaniem było sprawdzenie wiedzy, którą uczniowie nabyli w trakcie wszystkich lat nauczania. Wyniki testów w dużej mierze zdecydują o tym, do jakiej szkoły dostanie się uczeń.
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Kalendarz
- sty
- 27
- Rada klasyfikacyjna
- 27.01.
- Inne wydarzenie
- sty
- 31
- Zebranie ogólne rodziców
- 31.01.
- Inne wydarzenie
- lut
- 03
- Ferie zimowe
- 03.-14.02.
- Inne wydarzenie
- kwi
- 17
- Przerwa świąteczna
- 17.-22.04.
- Święto
- maj
- 02
- Dodatkowy dzień wolny
- 02.05.
- Dzień wolny
- maj
- 12
- Konsultacje dla rodziców uczniów zagrożonych w ramach godzin dostępności
- 12.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 13
- Egzamin ósmoklasisty
- 13.-15.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 16
- Dodatkowy dzień wolny
- 16.05.
- Inne wydarzenie
- cze
- 18
- Rada klasyfikacyjna
- 18.06.
- Inne wydarzenie
- cze
- 19
- Boże Ciało
- 19.06.
- Święto
Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 987944