Zabawa karnawałowa dla rodziców
07.12.2018
Andrzejki 2018
04.12.2018Dnia 29.11.2018r. od godziny 17:00 do 21:00 w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Kolonowskiem odbyła się impreza andrzejkowa. Uczestnikami zabawy byli uczniowie klas VII, VIII PSP nr 1 w Kolonowskiem, a także III gimnazjum. Rolę opiekunów pełnili nauczyciele obu szkół. Organizatorem imprezy był Samorząd Szkolny gimnazjum. Każdy uczestnik obowiązkowo musiał wpłacić kwotę w wysokości 2 zł. Była możliwość zakupienia przekąsek i wróżb. Oprawą muzyczną zajął się Filip Koprek. Andrzejki rozpoczęły się belgijką-popularnym wśród młodzieży tańcem.
Martyna Maniera
Zbiórka słodyczy i środków czystości
04.12.2018Do końca tygodnia, czyli do 7 grudnia można przynosić słodycze, żywność i środki czystości, które zostaną przekazane mieszkańcom Domu Samotnej Matki i Ludzi Bezdomnych w Kokotku. Dary prosimy składać na ręce wychowawców klas.
Za okazaną dobroć z góry dziękujemy!
Góra grosza
02.12.2018Drodzy nauczyciele i uczniowie zaczynamy zbiórkę pieniędzy pt.: ,,Góra Grosza”. Akcja wrzucania drobnych do skarbonki zapoczątkowała wielkie reformy pomocy społecznej w Polsce. To właśnie dzięki Górze Grosza zakupiono i doposażono małe domy dla dzieci. Czyli miejsca podobne do domów wielodzietnych, gdzie dzieci znajdują schronienie i mogą się rozwijać pod opieką wychowawców. Dzięki zbiórce pomożemy tysiącom dzieci. Zachęcamy do wzięcia udziału charytatywnie w zbiórce.
Patrycja M., Łukasz W.
Niedługo Andrzejki
28.11.2018Jak co roku Samorząd Szkolny przygotował dla nas z tej okazji sporo niespodzianek i okazji do dobrej zabawy.
Klasy I-IV bawią się w piątek od 9.30 do 11.30. Klasy V i VI od 11.30 do 13.30.
Podczas imprezy za symboliczną złotówkę będzie można skorzystać z andrzejkowych wróżb, które (niemal) zawsze się sprawdzają ;). Przewidziano wiele gier i zabaw, a także słodki bufet z ciastem i napojami. Przygotujcie więc trochę gotówki, dobry humor i zapraszamy!
Konkurs matematyczny - EDI PINGWIN 2018
25.11.2018W dniu 23 listopada 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym z matematyki – PINGWIN 2018. Zmagali się oni z 30 zadaniami testowymi na poziome klasy IV, V, VI, VII i VIII. Naszą szkołę reprezentowało 27 uczniów (2 z klasy IV, 6 z klas V, 8 z klasy VI, 4 z klasy VII i 7 z klasy VIII). Wyniki konkursu w styczniu – czekamy z niecierpliwością !
Dziękujemy za zainteresowanie i udział .
Sabina Nowak, Marta Więdłocha
Wolność kocham i rozumiem
12.11.2018Sto lat temu, 11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach niewoli znów stała się państwem wolnym i niepodległym. Pani Jendruś przy pomocy uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowała z tej okazji wzruszający montaż słowno-muzyczny, który pokazał nam, czym jest wolność, jak bardzo jest ona ważna i na czym współcześnie polega patriotyzm. Pamietajmy więc o tych, dzięki którym możemy dziś żyć w wolnym kraju i okazujmy należny im szacunek. Bądźmy dumni z naszej historii i tradycji. Bierzmy przykład ze wspaniałych ludzi, np. Jana Pawła II czy Marii Skłodowskiej-Curie. Chętnie sięgajmy po polskie książki, filmy, podziwiajmy inne dzieła sztuki. Kibicujmy "naszym", cieszym się z ich zwycięstw, nie pamiętajmy porażek. Chciejmy jak najlepiej poznać naszą przyrodę, szanujmy ją i podziwiajmy. Tak najpełniej skorzystamy z dobrodziejstwa, jakim jest wolna i niepodległa Ojczyzna.
AK
Mam tę moc... Bo jem śniadanie!
12.11.2018Coroczne przygotowywanie pysznych i zdrowych kanapek już za nami. 8 listopada uczniowie klas I-III przybyli do szkoły uzbrojeni w torby pełne zdrowych pyszności. Pod czujnym okiem pań wychowawczyń wyczarowali z nich wspaniałe, dające moc drugie śniadanie. Przy okazji poruszone zostały takie ważne sprawy jak rola II śniadania w procesie zdrowego rozwoju dzieci oraz co to w ogóle znaczy "zdrowe odżywianie". Akcja nie tylko bardzo potrzebna, ale też "palce lizać". W przyszłym roku też będziemy na postarunku, a na razie pamiętamy o warzywach w naszej diecie. I o solidnej porcji ruchu!
AK
Pamiętamy o urodzinach naszej patronki
12.11.20187 listopada obchodziliśmy rocznicę urodzin patronki naszej szkoły - Marii Skłodowskiej-Curie. Krótką inscenizację z tej okazji przygotowali uczniowie z klasy V a. Przypomnieli nam najważniejsze wydarzenia z życia laureatki Nagrody Nobla, podkreślając przy tym jej godne naśladowania cechy, takie jak miłość do nauki, niezłomność, dobroć, patriotyzm czy wytrwałość. Mam nadzieję, że chętnie będziemy dążyć do tego, aby być coraz lepszymi ludźmi. W końcu praca nad sobą to jedyna praca, którą z całą pewnością możemy spokojnie wykonywać przez całe życie.
AK
Spotkanie z policjantką
12.11.20186 listopada, jak co roku, spotkaliśmy się z panią policjantką, która pouczyła nas, jak mamy się zachowywać na drodze, abyśmy byli bezpieczni i nie stwarzali zagrożenia dla innych. Ostrzegała nas także przed cyberprzemocą, dopalaczami oraz innymi szkodliwymi substancjami. Godzinna lekcja była bardzo cenna.
Wizyta w Hustopece nad Becvou
06.11.2018Niezwykłe emocje i nowe doświadczenia podczas zakończenia projektu
W dniach 25-26 października 2018 brałyśmy udział w ostatnim już spotkaniu z projektu polsko-czeskiego „Szukamy naszych korzeni w naturze i w kulturze”. Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny z klasy 6 i 7 oraz opiekunowie pani Anetta Szewczyk i pani dyrektor Elżbieta Cieśla.
Tym razem odwiedziłyśmy szkołę w Hustopeć nad Bećvou, w której przywitano nas chlebem i solą. Zadaniem każdej ze szkół było zaprezentowanie dań regionalnych i stworzenie całodniowego jadłospisu.
Naszym celem było przygotowanie kolacji, wykonanie gazetki promującej polskie dania oraz ich prezentacja. Jako że czasu było mało, od razu zabrałyśmy się do pracy. Dominice udało się zrobić pyszne ślimaczki z ciasta francuskiego, które zniknęły najszybciej, Martyna wykonała zapiekankę warzywną, sałatkę jarzynową i sałatkę z gyrosem wykonały Emilia, Wiktoria Magda i Ramona. Bardzo wszystkim też smakowały Natalii kanapki na ciepło oraz inne pyszności. Inni też nie próżnowali, dzięki temu mogliśmy podziwiać naleśniki, tradycyjny śląski obiad, szarlotkę i różne specjały. Kulminacyjnym punktem była oczywiście degustacja, każdy mógł spróbować tego, na co miał ochotę. To były naprawdę wspaniałe kulinarne doznania.
Następnie czekały nas rozgrywki sportowe na hali, tam mogliśmy się wspaniale zintegrować z czeskimi kolegami i koleżankami. Wstąpił w nas duch prawdziwej walki i rywalizacji.
Kolejny dzień zapowiadał się niezwykle emocjonująco, czekało nas wiele atrakcji. Podzieleni na dwie grupy udaliśmy się nad staw rybny i obejrzeliśmy pokaz połowu ryb oraz spróbowaliśmy pysznych paluszków rybnych. Następnie udaliśmy się na farmę pana Zdenka, który specjalizował się w hodowli krów i produkcji mleka i serów. I tutaj czekała nas wielka niespodzianka. Mieliśmy szczęście zobaczyć narodziny małego cielaczka. To niezwykłe wydarzenie na pewno zostanie w naszej pamięci. Potem jeszcze robiliśmy świece z wosku pszczelego, próbowaliśmy różnych rodzajów miodu i tradycyjnych wędlin z lokalnej fabryki. Duże wrażenie zrobił na nas zamek, a szczególnie jego podziemia.
Niestety nadszedł czas pożegnania. Szkoda, że projekt dobiegł już końca, ale pozostaną z nami wspaniałe wspomnienia, niezwykłe przeżycia i kolorowe fotografie.
N. Kampa, M. Laski, R. Lorek
PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
31.10.201819 października uczniowie klasy I stali się stuprocentowymi pierwszakami. Śpiewająco zaliczyli egzamin wiedzy i umiejętności, który przygotował dla nich tajemniczy profesor. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, a wypijając
z uśmiechem bardzo kwaśny „napój mądrości” udowodniły, że są gotowe do złożenia uroczystego ślubowania. Następnie Pani Dyrektor pasowała dzieci za pomocą wielkiego długopisu. Podczas uroczystości wszyscy byli przejęci. Uczniom w tym ważnym dniu towarzyszyli rodzice, którzy również złożyli przysięgę dotyczącą rzetelnego wypełniania swojej roli rodzicielskiej. Pierwszoklasiści otrzymali medale oraz teczki na świadectwa. Nie zabrakło również upominków od zaproszonych gości. Po uroczystości wszyscy udali się na pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Do grona braci uczniowskiej przyjęto 22 osoby. Cieszymy się, że powiększyła się nasza szkolna rodzina.
Sprzątamy świat!
30.10.2018Akcja "Sprzątanie Świata - Polska 2018" zorganizowana została przez fundację Czysty Region. Przyłączyliśmy się do niej na początku października. Połączonym siłom uczniów klas VI, VII i VIII za oręż posłużyły gumowe rękawiczki i wielkie worki na śmieci. Pod czujnym okiem pana Kubika młodzi ekolodzy pracowali wytrwale, aż najbliższa okolica naszej szkoły oraz uliczki i najbardziej lubiane przez turystów miejsca nad Małą Panwią lśniły czystością. Szkoda, że zdarzają się tacy, którzy za wszelką cenę chcą ten efekt zniszczyć. Czekamy cierpliwie, aż wszyscy zrozumieją, że Ziemia to nasze wspólne dobro, co oznacza, że wszyscy jesteśmy za nią odpowiedzialni. Za godne reprezentowanie naszej szkoły w tej ważnej inicjatywie uczniom klas VI-VIII serdecznie dziękujemy.
TK, AK
Pomaganie nie jest trudne!
16.10.2018Samorząd Uczniowski ogłasza zbiórkę makulatury i nakrętek.
Przyniesione rzeczy zostawiamy u pani Marysi, która skrupulatnie zapisze ilość przyniesionego towaru.
Korzyści potrójne. Po pierwsze - satysfakcja z niesionej pomocy, po drugie - satysfakcja z bycia przyjacielem naszej planety (takie zbiórki to wspaniały sposób na efektywne zagospodarowanie odpadów wtónych), a po trzecie - pochwała w dzienniku.
Nie bądź obojętny. Przyłącz się do zbiórki!
DEN w naszej szkole
16.10.2018W piątek 12 października na lekcji 4 uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Zaczęliśmy od krótkiego wystąpienia pani dyrektor, która podkreśliła, że jest to święto nie tylko nauczycieli, ale także osób, które w szkole pomagają: pani sekretarki, pań sprzątaczek i pana woźnego, a także, a może przede wszystkim, uczniów, bo bez nich szkoły by przecież nie było.
Później zaczęliśmy część artystyczną. Pierwsza wystąpiła Pola z Vb z wierszem nieznanego autora pt.: "Czy pamiętasz?" dedykowanym wszystkim, którzy pamiętają jeszcze swoje pierwsze, pełne emocji dni w szkole oraz rodzicom, którzy przez całe nasze życie wspierają nas w każdej chwili, a potem, mimo że jesteśmy już dorośli i samodzielni, nadal się o nas martwią, bo takie już są ich rodzicielskie serca.
Następnie wystąpiła Ania, również z Vb, która recytowała wiersz Juliana Tuwima pt.: "Nauka". Ten bardzo mądry utwór każe nam zastanowić się, czego koniecznie musimy nauczyć się w szkole.
Lena Ż. i Jagoda Ch. z klasy IV wspólnie wygłosiły utwór Wisławy Szymborskiej pod tytułem "Nic dwa razy...". To wiersz, który miał nam przypomnieć, że w życiu nic nie zdarza się dwa razy, dlatego każdy dzień, każdą chwilę i każdą szansę musimy wykorzystać najlepiej, jak potrafimy.
Ostatnim recytującym był Artur z kl. IV, który za pomocą rymów podziękował nauczycielom za ich trud i cierpliwość, życząc im jednocześnie wszystkiego najlepszego.
W drugiej części spotkania wystąpili uczniowie klasy VIII. Ich krótki, ale bardzo zabawny skecz pokazał, że nauczyciele mają bardzo lekką pracę, która przy okazji jednak jest dość trudna. Taki paradoks :).
Całości towarzyszył oczywiście przygotowany przez panią Iwonę chór, który rozpoczął i zakończył występy rytmicznymi, miłymi dla ucha piosenkami. Występom akompaniował pan Rysiek - z właściwą sobie radością i nutką sympatycznej improwizacji.
Wszystkim, dzięki którym Dzień Edukacji Narodowej nie przeszedł bez echa, serdecznie dziękujemy za ich wysiłek. Dziękujemy także publiczności, która podczas występów zachowywała się naprawdę wzorowo. Oby tak dalej!
AK
Ważna informacja dla Rodziców
08.10.2018Zapraszamy wszystkich Rodziców na krótkie spotkanie z policjantem poświęcone bezpieczeństwu w internecie oraz zagrożeniom związanym z dopalaczami.
Spotkanie odbędzie się dziś o godzinie 17.00 w świetlicy.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie